ŠKOLICA TENISA ,,AKADEMIJA TIPSAREVIĆ“

Tenis je sport koji decu uči raznim životnim vrednostima, kao što su timski rad, posvećenost, disciplina, vera u sebe, a istovremeno poboljšava njihove fizičke i psihološke aspekte (predispozicije). Tenis pomaže da se dete fokusira na lični razvoj i da bude sve vreme aktivno, što je od izuzetnog značaja za celokupno zdravlje mališana. Mnogi stručnjaci preporučuju da se i deca sa poremećajem pažnje i hiperaktivnošću bave sportom. Jedan od osnovnih razloga za to je taj da se u njihovim telima nagomilava mnogo noradrenalina i adrenalina hormona koji se aktiviraju kada je osoba pod stresom. Da bi se mališani oslobodili viška ovih hormona, tenis kao individualni sport idealno je rešenje, jer omogućava detetu kontakt sa trenerom, jedan na jedan, dok je istovremeno okruženo drugom decom, uz koju se uči socijalnim veštinama.

Treninzi se odvijaju dva puta nedeljno u trajanju od 60 minuta.

Cena ove usluge je 60 bodova.